Wizyta Gości z Uniwersytetu w Poczdamie

W naszym Centrum mieliśmy przyjemność gościć pracowników  Centrum Języków Obcych Uniwersytetu w Poczdamie – siostrzanej jednostki dydaktyczno-naukowej. Z radością stwierdziliśmy, że nasi Goście czują się w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich jak u siebie w domu, ponieważ… Polonicum, podobnie jak Centrum JO Uniwersytetu w Poczdamie, zajmuje piękne, zabytkowe sale starego pałacu. Nasi Goście zapoznali się ze specyfiką pracy sekretariatu naszego Centrum, poznali kadrę dydaktyczną, zbiory biblioteczne, zwiedzili kampus uniwersytecki. Po tych wszystkich atrakcjach delektowali się polską kuchnią w Klubie Profesorskim w Pałacu Kazimierzowskim. Miło nam odnotować, że była to rewizyta, gdyż pracownicy naszego sekretariatu odwiedzili Uniwersytet Poczdamski w czerwcu tego roku.  Mamy nadzieję, że kontakty będą trwały również w przyszłości, i że wzajemne wizyty przyczynią się do popularyzacji działalności Centrum Polonicum, nie tylko na Uniwersytecie w Poczdamie, ale także poza jego murami.