Mao Rui w Warszawie

W sierpniu 2024 roku odwiedziła nas dr Mao Rui z Szanghajskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych, która w ramach rezydencji Kolegium Tłumaczy spędziła niezapomniany czas w warszawskim mieszkaniu po Tadeuszu Konwickim. Dr Mao Rui prowadziła kwerendy
biblioteczne, spotkała się z pisarkami i pisarzami, których książki przetłumaczyła lub aktualnie tłumaczy, a także z wykładowczyniami i wykładowcami z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Odwiedziła także Instytut Książki w Warszawie i Krakowie. Dla osób uczestniczących w 69. Wakacyjnym Kursie Języka Polskiego i Kultury Polskiej badaczka przygotowała wykład zatytułowany Życie i praca tłumacza: w nieustannym dialogu między językami i kulturami. Liczymy na kolejne wizyty i inspirujące rozmowy!