08.10.2017
UW na Międzynarodowych Targach „Study and Go Abroad” w Toronto

W ubiegłą niedzielę w Toronto polskie uczelnie prezentowały swoją ofertę na Międzynarodowych Targach „Study and Go Abroad”. Z relacji przedstawicieli szkół wyższych wynika, że studia w Polsce cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Uniwersytet Warszawski reprezentowała dr Anna Rabczuk z Centrum POLONICUM, która podkreśla, że UW jest już uczelnią rozpoznawaną w Kanadzie, gdyż wiele osób po zapoznaniu się z uniwersytecką ofertą rok temu, teraz wróciło z konkretnymi pytaniami odnośnie kierunków studiów.

04.10.2017
Spacer po studenckich okolicach Kampusu Głównego i Powiśla

Stroll around UW

02.10.2017
Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 – Podyplomowe Studia Glottodydaktyczne – nauczanie języka polskiego jako obcego

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność zaprosić Państwa na inaugurację XI edycji Studiów Podyplomowych Glottodydaktyka polonistyczna – nauczanie języka polskiego jako obcego, która będzie mieć miejsce  7 października 2017  r. o godz. 9.00 w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich, przy ul. Krakowskie Przedmieście 32. Zajęcia odbywać się będą w czytelni im. Profesor Kulczyckiej-Saloni. (więcej…)

26.09.2017
Rejestracja na zajęcia z Welcome Point

Rok akademicki już za pasem, zaczyna się też rejestracja na zajęcia. Jeśli masz problem z przebrnięciem przez tajniki USOS-a, skorzystaj z pomocy Welcome Point.

środę 27 września i w czwartek 28 września w godzinach 11.00 – 15.00 w budynku Zarządu Samorządu Studentów na małym dziedzińcu kampusu głównego w sali 106 na pierwszym piętrze będą dyżurowały dwie osoby, pomagające w rejestracji.

USOS registration assistance

19.09.2017
Wizyta Gości z Uniwersytetu w Poczdamie

W naszym Centrum mieliśmy przyjemność gościć pracowników  Centrum Języków Obcych Uniwersytetu w Poczdamie – siostrzanej jednostki dydaktyczno-naukowej. Z radością stwierdziliśmy, że nasi Goście czują się w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich jak u siebie w domu, ponieważ…  (więcej…)

Nowe glottodydaktyczne seminarium magisterskie

Wraz z rokiem akademickim 2017/2018 rusza glottodydaktyczne seminarium magisterskie dra Piotra Kajaka.

Welcome Point Uniwersytet Warszawski
Uruchomiono stronę internetową Welcome Point – punktu informacyjnego dla zagranicznych studentów, którzy przyjeżdżają na UW. 15 września Welcome Point zostanie oficjalnie otwarty. Już teraz na stronie www.welcome.uw.edu.pl można znaleźć najważniejsze informacje dotyczące studiowania na Uniwersytecie oraz pobytu w Warszawie.

10.07.2017
Podziękowanie Pani Doktor Barbarze Janowskiej-Wierzchoń

W piątek 9 czerwca br., na specjalnym zebraniu, podziękowaliśmy za wieloletnią pracę na rzecz Polonicum odchodzącej na emeryturę Pani Doktor Barbarze Janowskiej-Wierzchoń, wieloletniej i zasłużonej pracownicy Centrum.  Na uroczystości zgromadzili się nasi pracownicy oraz przyjaciele. (więcej…)

07.07.2017
The University of Warsaw’s Special Scholarship Program for students from the University of Delhi, University of Calcutta, Manipal University, Kyungpook National University and other Indian and Korean students

2016-2018
The University of Warsaw’s Special Scholarship Program
for students from the University of Delhi, University of Calcutta,
Manipal University, Kyungpook National University
and other Indian and Korean students (więcej…)

30.06.2017
Roczny Kurs Przygotowawczy

Do wszystkich osób zakwalifikowanych przez Biuro Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej w Warszawie na studia w ramach Rocznego Kursu Przygotowawczego w Centrum Polonicum Uniwersytetu Warszawskiego – rok akademicki 2017/2018:

Roczny Kurs Przygotowawczy w Centrum Polonicum UW rozpocznie się w poniedziałek, 2 października 2017 r. Inauguracja odbędzie się w jednej z sal Kampusu Ochota, przy ul. Żwirki i Wigury. Otrzymają Państwo, w terminie późniejszym, więcej szczegółów. Istotne jest, żeby przybyć na miejsce punktualnie dnia 2.10.2017 r.! Wszystko wskazuje na to, że otrzymają Państwo miejsce w domu studenta przy ul. Żwirki i Wigury, więc nie ma potrzeby, by Państwo odwiedzali siedzibę Centrum Polonicum. Wszelkie informacje, także na temat kalendarza zajęć, otrzymają Państwo na inauguracji. Czas od października 2017 do połowy czerwca 2018 r. spędzą Państwo na intensywnej nauce polszczyzny. To jest najważniejszy cel dla Państwa: jak najlepiej przygotować się do pierwszego roku studiów w roku 2018/19. Powodzenia!