25.02.2017
Jubileusz Pani Mgr Teresy Iglikowskiej

9 grudnia 2016 r. świętowaliśmy uroczysty jubileusz Pani Mgr Teresy Iglikowskiej, wieloletniej i bardzo zasłużonej pracownicy Centrum Polonicum, jednej z prekursorek polskiej glottodydaktyki. Szacowna Jubilatka skończyła dziewięćdziesiąt lat, a przez kilka dziesięcioleci była związana z naszym ośrodkiem, a tym samym z Uniwersytetem Warszawskim. (więcej…)

Więcej »
24.02.2017
Wakacyjny Kurs w Polonicum już za 5 miesięcy!

Serdecznie zapraszamy na Wakacyjny Kurs Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców, który w naszym Centrum odbędzie się już po raz sześćdziesiąty drugi. (więcej…)

Więcej »

09.01.2017
Zapraszamy na II trymestr otwartych kursów języka polskiego!

polonicum-ii-trymestr-fb-pl

Więcej »
11.10.2016
Konferencja UNHCR

„Edukacja dziecka cudzoziemskiego” – pod takim tytułem odbyła się w dniach 6-7 października w warszawskim Gimnazjum nr 55 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Bytnara ps. „Rudy” konferencja zorganizowana przez Przedstawicielstwo UNHCR w Polsce. Wśród zaproszonych instytucji znalazły się Centrum POLONICUM i Instytut Polonistyki Stosowanej UW.

(więcej…)

Więcej »
21.09.2016
Inauguracja roku akademickiego 2016-2017

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy słuchaczy Studium Podyplomowego „Glottodydaktyka Polonistyczna” na inaugurację  roku  akademickiego  2016/2017,  która odbędzie  się 1 października  2016 r.  o godz.  9:00  w Czytelni im. prof. Kulczyckiej-Saloni, Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum”, ul. Krakowskie Przedmieście 32, klatka B. (więcej…)

Więcej »
09.09.2016
Warsztaty kulturalne

Dear Students,

 

You are very welcome at the University of Warsaw!

On 1st of October a great adventure begins for you. This means not only exploring the fascinating world of humanities and science but also getting to know Poland, the Poles and the variety of our culture.

As we would like to help you facing this challenge, we have a pleasure to invite you to the workshops on cultural orientation which will take place on 28th – 29th of September from 9 am to 4 pm and on 6th -7th of October from 9 am to 4 pm on the University Main Campus.

Specialists from the International Organization for Migration will present information about Poland that you can’t google and teach you cross-cultural communication. (więcej…)

Więcej »
19.08.2016
Foundation Year

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty Biura Spraw Studenckich Uniwersytetu Warszawskiego.

FOUNDATION YEAR FOR SOCIAL STUDIES, HUMANITIES OR SCIENCE AT THE UW

Więcej »
09.08.2016
Państwowe egzaminy certyfikatowe z języka polskiego 19 – 20 listopada 2016

Informujemy, że w Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców POLONICUM zostaną przeprowadzone państwowe egzaminy certyfikatowe z języka polskiego jako obcego w sesji egzaminacyjnej 19-20 listopada 2016 r. Egzamin będzie przeprowadzany na poziomach B1, B2 i C1.

 

Wszelkie szczegóły organizacyjne opublikujemy na naszej stronie internetowej we wrześniu. Rejestrację kandydatów rozpoczniemy 1 października 2016 r.

 

Cena egzaminu:

  • Poziom B1 – równowartość 120 euro*
  • Poziom B2 – równowartość 140 euro*
  • Poziom C1 – równowartość 160 euro*
  • Wydanie certyfikatu na życzenie zdającego – równowartość 20 euro*

 

* Konkretna kwota wpłaty (w złotych polskich!) będzie zgodna ze średnim kursem euro NBP z dnia 30.09.2016 r.

 

Egzamin odbędzie się na terenie Uniwersytetu Warszawskiego.

Więcej »
29.07.2016
Jaka piękna jest w lipcu Warszawa

W piątek 29 lipca br. odbył się program poetycki pt. „Muzyka jak poezja, poezja jak muzyka” w wykonaniu słuchaczy Kursu Wakacyjnego, w reżyserii dr Barbary Janowskiej.  Występ był zwieńczeniem dwunastej edycji Warszawskich Spotkań z Językiem Polskim i Kulturą Polską, w których  udział wzięli uczestnicy z 16 krajów świata.   Temat przewodni  Kursu  to „Jaka piękna jest w lipcu Warszawa” (Julia Hartwig, „Miejskie lato”) – Muzyka w kulturze polskiej.  Przez trzy tygodnie studenci uczestniczyli w lektoratach języka polskiego, wykładach, warsztatach, programach audiowizualnych i projekcjach filmowych. Dla miłośników twórczości polskich poetów odbywały się spotkania z poezją, gdzie pod profesjonalną opieką dr Barbary Janowskiej uczestnicy szlifowali swój warsztat recytatorski. Owocem  ich pracy był wyżej wymieniony występ uświetniający zakończenie kursu i wręczenie świadectw uczestnikom.

(więcej…)

Więcej »
29.06.2016
Państwowe Egzaminy Certyfikatowe z języka polskiego jako obcego.

Z przyjemnością informujemy, że Wydział Polonistyki otrzymał uprawnienia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do organizowania Państwowych Egzaminów Certyfikatowych z języka polskiego jako obcego. Za przeprowadzanie egzaminów odpowiada Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców POLONICUM.

(więcej…)

Więcej »
USOS
Aktualności
Rekrutacja
Kalendarium
Wykładowcy
FAQ