Stypendia na Uniwersytecie Torontońskim

Z przyjemnością informujemy, że Program Języka Polskiego i Literatury Polskiej na Uniwersytecie Torontońskim (Polish Language and Literature Program at the University of Toronto) ogłasza nabór na stypendia na rok akademicki 2018/2019.

Jubileusz 10-lecia Instytutu Polonistyki Stosowanej

Dyrekcja Instytutu Polonistyki Stosowanej serdecznie zaprasza na kongres naukowy „Polonistyka – ku przyszłości” zorganizowany z okazji 10. rocznicy założenia Instytutu Polonistyki Stosowanej UW.

09.11.2017
Otwarcie Programu Polskiego na Uniwersytecie Syczuańskim

Drodzy Znajomi, razem z Mirkiem i Danutą Jelonkiewiczami świętujemy wielki sukces Uniwersytetu Warszawskiego. Oto kilka zdjęć z Ceremonii Otwarcia Programu Polskiego na Uniwersytecie Syczuańskim i Festiwalu Kultury „Polska Złota Jesień 2017” w Chengdu.

Życzymy powodzenia naszym nowym studentom! Do zobaczenia w Warszawie – już wkrótce!

25.10.2017
OCHOTA PROJECT

08.10.2017
UW na Międzynarodowych Targach „Study and Go Abroad” w Toronto

W ubiegłą niedzielę w Toronto polskie uczelnie prezentowały swoją ofertę na Międzynarodowych Targach „Study and Go Abroad”. Z relacji przedstawicieli szkół wyższych wynika, że studia w Polsce cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Uniwersytet Warszawski reprezentowała dr Anna Rabczuk z Centrum POLONICUM, która podkreśla, że UW jest już uczelnią rozpoznawaną w Kanadzie, gdyż wiele osób po zapoznaniu się z uniwersytecką ofertą rok temu, teraz wróciło z konkretnymi pytaniami odnośnie kierunków studiów.

04.10.2017
Spacer po studenckich okolicach Kampusu Głównego i Powiśla

Stroll around UW

02.10.2017
Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 – Podyplomowe Studia Glottodydaktyczne – nauczanie języka polskiego jako obcego

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność zaprosić Państwa na inaugurację XI edycji Studiów Podyplomowych Glottodydaktyka polonistyczna – nauczanie języka polskiego jako obcego, która będzie mieć miejsce  7 października 2017  r. o godz. 9.00 w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich, przy ul. Krakowskie Przedmieście 32. Zajęcia odbywać się będą w czytelni im. Profesor Kulczyckiej-Saloni. (więcej…)

26.09.2017
Rejestracja na zajęcia z Welcome Point

Rok akademicki już za pasem, zaczyna się też rejestracja na zajęcia. Jeśli masz problem z przebrnięciem przez tajniki USOS-a, skorzystaj z pomocy Welcome Point.

środę 27 września i w czwartek 28 września w godzinach 11.00 – 15.00 w budynku Zarządu Samorządu Studentów na małym dziedzińcu kampusu głównego w sali 106 na pierwszym piętrze będą dyżurowały dwie osoby, pomagające w rejestracji.

USOS registration assistance

19.09.2017
Wizyta Gości z Uniwersytetu w Poczdamie

W naszym Centrum mieliśmy przyjemność gościć pracowników  Centrum Języków Obcych Uniwersytetu w Poczdamie – siostrzanej jednostki dydaktyczno-naukowej. Z radością stwierdziliśmy, że nasi Goście czują się w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich jak u siebie w domu, ponieważ…  (więcej…)

Nowe glottodydaktyczne seminarium magisterskie

Wraz z rokiem akademickim 2017/2018 rusza glottodydaktyczne seminarium magisterskie dra Piotra Kajaka.