09.05.2018
Trzeci maja w Chengdu

Poloniści z Uniwersytetu Syczuańskiego w Chengdu uczestniczyli w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Grupa czternastu chińskich studentów, uczących się intensywnie języka polskiego na Uniwersytecie Syczuańskim, wzięła udział w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Ceremonia miała miejsce w reprezentacyjnej sali hotelu Shangri-La i została zorganizowana przez tutejszy Konsulat Generalny RP.

II Forum Glottodydaktyczne

Serdecznie zapraszamy do udziału w II FORUM GLOTTODYDAKTYCZNYM, które odbędzie się już jesienią, 29 września 2018 roku w Centrum POLONICUM.

Malowanie pisanek na Uniwersytecie Syczuańskim

23 marca, na tydzień przed świetami Wielkiejnocy odbył się na kampusie Jiang’an kolejny tzw. Polish Corner poświęcony polskim tradycjom, zwyczajom i obrzędom wielkanocnym.

29.03.2018

Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum” informuje, że rekrutacja na Studia Podyplomowe „Glottodydaktyka polonistyczna – nauczanie języka polskiego jako obcego”, rozpocznie się 1 kwietnia 2018 r.  Prosimy o zapoznanie się z zasadami rekrutacji, opisanymi w zakładce „Studia Podyplomowe”. Zapraszamy!

26.03.2018
,,Lalka” Bolesława Prusa dla japońskich czytelników

W listopadzie ubiegłego roku ukazała się po japońsku ,,Lalka”  Bolesława Prusa w tłumaczeniu znakomitego polonisty,  prof. Tokimasy Sekiguchiego.

22.03.2018
Centrum POLONICUM na Sorbonie

Już po raz czwarty, w dniach 23 – 24 marca, we współpracy z Polonicum została zorganizowana przez Centrum Cywilizacji Polskiej na Uniwersytecie Paris-Sorbonne konferencja poświęcona nauczaniu języka polskiego jako obcego. Tegoroczne spotkanie zatytułowane „Wieczór na Sorbonie dla uczących się języka polskiego”

Egzamin z języka polskiego on-line

Egzamin z języka polskiego on-line? W naszym Centrum już jest to możliwe!

31.01.2018
Cykl seminariów glottodydaktycznych POLONICUM

W imieniu Przewodniczącego Rady Naukowej „Polonicum”, prof. dra hab. Andrzeja Zieniewicza oraz Dyrektora naszego Centrum, dra hab. Grzegorza Leszczyńskiego, prof. UW, serdecznie Państwa zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu seminariów glottodydaktycznych POLONICUM. W semestrze wiosennym prelegentami będą zarówno nasi wykładowcy, jak i goście z innych ośrodków.

Wigilia w Centrum Polonicum

Zbliżają się kolejne święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji  w Centrum Polonicum odbyła się uroczysta Wigilia, w której (więcej…)

22.11.2017
Nagroda „Polonicum” 2017

20 listopada br.,  w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich odbyła się, już po raz dwunasty, uroczystość wręczenia Nagrody „Polonicum” 2017.  Coroczna Nagroda przyznawana jest zagranicznym badaczom za krzewienie języka polskiego oraz kultury polskiej poza granicami naszego kraju.