Egzamin z języka polskiego on-line

Egzamin z języka polskiego on-line? W naszym Centrum już jest to możliwe!

31.01.2018
Cykl seminariów glottodydaktycznych POLONICUM

W imieniu Przewodniczącego Rady Naukowej „Polonicum”, prof. dra hab. Andrzeja Zieniewicza oraz Dyrektora naszego Centrum, dra hab. Grzegorza Leszczyńskiego, prof. UW, serdecznie Państwa zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu seminariów glottodydaktycznych POLONICUM. W semestrze wiosennym prelegentami będą zarówno nasi wykładowcy, jak i goście z innych ośrodków.

Wigilia w Centrum Polonicum

Zbliżają się kolejne święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji  w Centrum Polonicum odbyła się uroczysta Wigilia, w której (więcej…)

22.11.2017
Nagroda „Polonicum” 2017

20 listopada br.,  w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich odbyła się, już po raz dwunasty, uroczystość wręczenia Nagrody „Polonicum” 2017.  Coroczna Nagroda przyznawana jest zagranicznym badaczom za krzewienie języka polskiego oraz kultury polskiej poza granicami naszego kraju.

Stypendia na Uniwersytecie Torontońskim

Z przyjemnością informujemy, że Program Języka Polskiego i Literatury Polskiej na Uniwersytecie Torontońskim (Polish Language and Literature Program at the University of Toronto) ogłasza nabór na stypendia na rok akademicki 2018/2019.

Jubileusz 10-lecia Instytutu Polonistyki Stosowanej

Dyrekcja Instytutu Polonistyki Stosowanej serdecznie zaprasza na kongres naukowy „Polonistyka – ku przyszłości” zorganizowany z okazji 10. rocznicy założenia Instytutu Polonistyki Stosowanej UW.

09.11.2017
Otwarcie Programu Polskiego na Uniwersytecie Syczuańskim

Drodzy Znajomi, razem z Mirkiem i Danutą Jelonkiewiczami świętujemy wielki sukces Uniwersytetu Warszawskiego. Oto kilka zdjęć z Ceremonii Otwarcia Programu Polskiego na Uniwersytecie Syczuańskim i Festiwalu Kultury „Polska Złota Jesień 2017” w Chengdu.

Życzymy powodzenia naszym nowym studentom! Do zobaczenia w Warszawie – już wkrótce!

25.10.2017
OCHOTA PROJECT

08.10.2017
UW na Międzynarodowych Targach „Study and Go Abroad” w Toronto

W ubiegłą niedzielę w Toronto polskie uczelnie prezentowały swoją ofertę na Międzynarodowych Targach „Study and Go Abroad”. Z relacji przedstawicieli szkół wyższych wynika, że studia w Polsce cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Uniwersytet Warszawski reprezentowała dr Anna Rabczuk z Centrum POLONICUM, która podkreśla, że UW jest już uczelnią rozpoznawaną w Kanadzie, gdyż wiele osób po zapoznaniu się z uniwersytecką ofertą rok temu, teraz wróciło z konkretnymi pytaniami odnośnie kierunków studiów.

04.10.2017
Spacer po studenckich okolicach Kampusu Głównego i Powiśla