22.11.2017
Nagroda „Polonicum” 2017

20 listopada br.,  w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich odbyła się, już po raz dwunasty, uroczystość wręczenia Nagrody „Polonicum” 2017.  Coroczna Nagroda przyznawana jest zagranicznym badaczom za krzewienie języka polskiego oraz kultury polskiej poza granicami naszego kraju.

Stypendia na Uniwersytecie Torontońskim

Z przyjemnością informujemy, że Program Języka Polskiego i Literatury Polskiej na Uniwersytecie Torontońskim (Polish Language and Literature Program at the University of Toronto) ogłasza nabór na stypendia na rok akademicki 2018/2019.

Jubileusz 10-lecia Instytutu Polonistyki Stosowanej

Dyrekcja Instytutu Polonistyki Stosowanej serdecznie zaprasza na kongres naukowy „Polonistyka – ku przyszłości” zorganizowany z okazji 10. rocznicy założenia Instytutu Polonistyki Stosowanej UW.

09.11.2017
Otwarcie Programu Polskiego na Uniwersytecie Syczuańskim

Drodzy Znajomi, razem z Mirkiem i Danutą Jelonkiewiczami świętujemy wielki sukces Uniwersytetu Warszawskiego. Oto kilka zdjęć z Ceremonii Otwarcia Programu Polskiego na Uniwersytecie Syczuańskim i Festiwalu Kultury „Polska Złota Jesień 2017” w Chengdu.

Życzymy powodzenia naszym nowym studentom! Do zobaczenia w Warszawie – już wkrótce!

25.10.2017
OCHOTA PROJECT

08.10.2017
UW na Międzynarodowych Targach „Study and Go Abroad” w Toronto

W ubiegłą niedzielę w Toronto polskie uczelnie prezentowały swoją ofertę na Międzynarodowych Targach „Study and Go Abroad”. Z relacji przedstawicieli szkół wyższych wynika, że studia w Polsce cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Uniwersytet Warszawski reprezentowała dr Anna Rabczuk z Centrum POLONICUM, która podkreśla, że UW jest już uczelnią rozpoznawaną w Kanadzie, gdyż wiele osób po zapoznaniu się z uniwersytecką ofertą rok temu, teraz wróciło z konkretnymi pytaniami odnośnie kierunków studiów.

04.10.2017
Spacer po studenckich okolicach Kampusu Głównego i Powiśla

Stroll around UW

02.10.2017
Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 – Podyplomowe Studia Glottodydaktyczne – nauczanie języka polskiego jako obcego

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność zaprosić Państwa na inaugurację XI edycji Studiów Podyplomowych Glottodydaktyka polonistyczna – nauczanie języka polskiego jako obcego, która będzie mieć miejsce  7 października 2017  r. o godz. 9.00 w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich, przy ul. Krakowskie Przedmieście 32. Zajęcia odbywać się będą w czytelni im. Profesor Kulczyckiej-Saloni. (więcej…)

26.09.2017
Rejestracja na zajęcia z Welcome Point

Rok akademicki już za pasem, zaczyna się też rejestracja na zajęcia. Jeśli masz problem z przebrnięciem przez tajniki USOS-a, skorzystaj z pomocy Welcome Point.

środę 27 września i w czwartek 28 września w godzinach 11.00 – 15.00 w budynku Zarządu Samorządu Studentów na małym dziedzińcu kampusu głównego w sali 106 na pierwszym piętrze będą dyżurowały dwie osoby, pomagające w rejestracji.

USOS registration assistance

19.09.2017
Wizyta Gości z Uniwersytetu w Poczdamie

W naszym Centrum mieliśmy przyjemność gościć pracowników  Centrum Języków Obcych Uniwersytetu w Poczdamie – siostrzanej jednostki dydaktyczno-naukowej. Z radością stwierdziliśmy, że nasi Goście czują się w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich jak u siebie w domu, ponieważ…  (więcej…)