09.05.2018
Trzeci maja w Chengdu

Poloniści z Uniwersytetu Syczuańskiego w Chengdu uczestniczyli w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Grupa czternastu chińskich studentów, uczących się intensywnie języka polskiego na Uniwersytecie Syczuańskim, wzięła udział w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Ceremonia miała miejsce w reprezentacyjnej sali hotelu Shangri-La i została zorganizowana przez tutejszy Konsulat Generalny RP.

(więcej…)

Więcej »
07.05.2018
II Forum Glottodydaktyczne

Serdecznie zapraszamy do udziału w II FORUM GLOTTODYDAKTYCZNYM, które odbędzie się już jesienią, 29 września 2018 roku w Centrum POLONICUM.

(więcej…)

Więcej »

23.04.2018
Malowanie pisanek na Uniwersytecie Syczuańskim

23 marca, na tydzień przed świetami Wielkiejnocy odbył się na kampusie Jiang’an kolejny tzw. Polish Corner poświęcony polskim tradycjom, zwyczajom i obrzędom wielkanocnym.

(więcej…)

Więcej »
29.03.2018
Studia Podyplomowe „Glottodydaktyka polonistyczna – nauczanie języka polskiego jako obcego”

Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum” informuje, że rekrutacja na Studia Podyplomowe „Glottodydaktyka polonistyczna – nauczanie języka polskiego jako obcego”, rozpocznie się 1 kwietnia 2018 r.  Prosimy o zapoznanie się z zasadami rekrutacji, opisanymi w zakładce „Studia Podyplomowe”. Zapraszamy!

Więcej »
26.03.2018
,,Lalka” Bolesława Prusa dla japońskich czytelników

W listopadzie ubiegłego roku ukazała się po japońsku ,,Lalka”  Bolesława Prusa w tłumaczeniu znakomitego polonisty,  prof. Tokimasy Sekiguchiego.

DSC_0061

(więcej…)

Więcej »
22.03.2018
Centrum POLONICUM na Sorbonie

Już po raz czwarty, w dniach 23 – 24 marca, we współpracy z Polonicum została zorganizowana przez Centrum Cywilizacji Polskiej na Uniwersytecie Paris-Sorbonne konferencja poświęcona nauczaniu języka polskiego jako obcego. Tegoroczne spotkanie zatytułowane „Wieczór na Sorbonie dla uczących się języka polskiego”

(więcej…)

Więcej »
06.02.2018
Egzamin z języka polskiego on-line

Egzamin z języka polskiego on-line? W naszym Centrum już jest to możliwe!

 

(więcej…)

Więcej »
31.01.2018
Cykl seminariów glottodydaktycznych POLONICUM

W imieniu Przewodniczącego Rady Naukowej „Polonicum”, prof. dra hab. Andrzeja Zieniewicza oraz Dyrektora naszego Centrum, dra hab. Grzegorza Leszczyńskiego, prof. UW, serdecznie Państwa zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu seminariów glottodydaktycznych POLONICUM. W semestrze wiosennym prelegentami będą zarówno nasi wykładowcy, jak i goście z innych ośrodków.

(więcej…)

Więcej »
21.12.2017
Wigilia w Centrum Polonicum

Zbliżają się kolejne święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji  w Centrum Polonicum odbyła się uroczysta Wigilia, w której (więcej…)

Więcej »
22.11.2017
Nagroda „Polonicum” 2017

20 listopada br.,  w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich odbyła się, już po raz dwunasty, uroczystość wręczenia Nagrody „Polonicum” 2017.  Coroczna Nagroda przyznawana jest zagranicznym badaczom za krzewienie języka polskiego oraz kultury polskiej poza granicami naszego kraju.

(więcej…)

Więcej »
USOS
Aktualności
Rekrutacja
Kalendarium
Wykładowcy
FAQ